19 Aralık 2018, Çarşamba
  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

CHP adayları kimler? İl il CHP milletvekili aday listesi

CHP adayları kimler? İl il CHP milletvekili aday listesi

CHP adayları listesiyle ilgili kulislere düşen bilgilere göre Genel Başkan Kılıçdaroğlu yine İzmir'den aday olurken listede 2 genel başkan yardımcısı yer almadı. Eski Genel Başkan Deniz Baykal Antalya ikinci sıradan, Muharrem İnce de Yalova birinci sıradan tekrar aday gösterildi. CHP Parti Meclisi’nde adı Durdu Özbolat ile yumruklu kavgaya karışan Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ise adaylar listesinin dışında kaldı.

CHP adayları belirlemek üzere PM, akşam saatlerinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) ardından toplandı. Saat 03.30'a kadar süren toplantıda, MYK tarafından belirlenen milletvekili aday listesi netleştirildi.

MUSUL BAŞKONSOLOSU ADAY GÖSTERİLDİ

CHP Ardahan birinci sırada, IŞİD’in elinde 49 gün rehin kalan eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz aday gösterildi.

CHP adayları listesinde Kahramanmaraş birinci sırada RTÜK üyeliğinden istifa eden Ali Öztunç aday gösterildi. Kars’ta ise eski milletvekili Selami Yiğit aday oldu.

ÖZÇELİK İSTİFA ETTİ

CHP Parti Meclisi’nde adı Durdu Özbolat ile yumruklu kavgaya karışan Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ise aday listesinin dışında kaldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Özçelik’i aday göstermeyerek kavganın faturasını kesti. Murat Özçelik de dünkü MYK’da duygusal bir konuşma yaparak istifasını sundu. MYK’dan erken ayrılan Özçelik MYK’nın ardından toplanan PM’ye katılmadı.

ABDÜLLATİF ŞENER ADAY GÖSTERİLMEDİ
Ak Parti’nin kurucu isimlerinden eski bakan Abdüllatif Şener’in, CHP’den milletvekili adayı olacağı yönündeki sürpriz de gerçekleşmedi. Şener aday gösterilmedi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yine İzmir ikinci bölge ikinci sıradan aday olduğu listede, 2 MYK üyesi yer almadı.

Eski Genel Başkan Deniz Baykal ile Muharrem İnce de yerini koruyan milletvekillerinden. Baykal, Antalya ikinci sıradan, İnce ise Yalova birinci sıradan tekrar aday gösterildi.

MEHMET BEKAROĞLU İSTANBUL 3. BÖLGE ADAYA
7 Haziran seçimlerine İstanbul 3. Bölge 7. sıradan giren ve milletvekili seçilen Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik bu kez aday gösterilmedi. Özçelik'in sırasına, 9. sırada yer alan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu kaydırıldı. Daha önce aday gösterilmeyen Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Erdoğdu da İstanbul 3. Bölgeden aday oldu.

CHP ADAYLARI LİSTESİNDE ERCAN KARAKAŞ YOK
PM'de diğer bir sürpriz Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya ismi üzerinde yaşandı. CHP'den istifa eden İhsan Özkes'in yerine, sıra kaydırılarak Akkaya listeye girdi. Yakup Akkaya, İstanbul 1. Bölge 11. sıradan aday gösterildi. Akkaya da 7 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı gösterilmemişti. CHP MYK'dan milletvekili adayı gösterilmeyen diğer isim ise Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş.

CHP KAHRAMANMARAŞ ADAYI
CHP kontenjanından RTÜK üyeliğine seçilen ve bu adaylık için bu görevinden istifa eden Ali Öztunç ise Kahramanmaraş birinci sıradan milletvekili adayı oldu. CHP, 7 Haziran seçimlerinde bu iki ilde milletvekili çıkaramamıştı.

Türkiye'nin Duşanbe Büyükelçiği'nden istifa eden eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz, CHP'nin Ardahan milletvekili adayı olarak listeye girdi.

CHP İSTANBUL 1. BÖLGE ADAYLARI
İstanbul 1. Bölgede Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey yer aldı. Bu bölgede ikinci sıra ise hakkındaki iddialar nedeniyle tartışma konusu olan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin eşi Gamze Akkuş İlgezdi'nin oldu. İlgezdi, 7 Haziran seçimlerindeki yerini korudu.

Önceki seçimde Tokat'tan birinci sıradan milletvekili seçilen Orhan Düzgün'ün yerine ise eski il başkanı Kadim Durmaz'ın aday gösterildiği belirtildi.

Partinin Gaziantep birinci sıra adayı CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Akif Ekici oldu. Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, yeni listede 4. sıradan aday gösterildi.

ORAN, KORAY ÇALIŞKAN VE AKSÜNGER DE LİSTEDE YER ALMAYAN İSİMLER

7 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen eski milletvekili Umut Oran yine listede yer almadı. Eski milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Erdal Aksünger de listede yer bulamadı. Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeliğinden istifa ederek aday olan Doç. Dr. Koray Çalışkan da listeye giremedi.

CHP'DEN 7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİNDE ŞU İSİMLER ADAY OLMUŞTU


CHP MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ 7 HAZİRAN İL İL TAM LİSTE

Listede değişiklik yapmama kararı alan CHP'nin 1 Kasım 2015 erken genel seçimlerinde seçmenin önüne sunmayı planladığı liste şöyle:

İSTANBUL         1. Bölge     1       ŞAFAK PAVEY YÜKSEK LİSANS       YÖNETİCİ 
İSTANBUL         1. Bölge     2       GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ   YÜKSEK LİSANS         DİŞ HEKİMİ        
İSTANBUL         1. Bölge     3       Gürsel Tekin         LİSE YÖNETİCİ 
İSTANBUL         1. Bölge     4       BARIŞ YARKADAŞ    LİSE GAZETECİ         
İSTANBUL         1. Bölge     5       MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ      YÜKSEK LİSANS     MALİYECİ 
İSTANBUL         1. Bölge     6       MAHMUT TANAL       ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İSTANBUL         1. Bölge     7       ilhan kesici   YÜKSEK LİSANS         MÜHENDİS        
İSTANBUL         1. Bölge     8       OĞUZ KAAN SALICI  ÜNİVERSİTE     SİYASET BİLİMCİ     
İSTANBUL         1. Bölge     9       KORAY ÇALIŞKAN YÜKSEK LİSANS       AKADEMİSYEN-GAZETECİ  
İSTANBUL         1. Bölge     10     ONURSAL ADIGÜZEL        ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İSTANBUL         1. Bölge     11     ALİ ÖZCAN        ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        
İSTANBUL         1. Bölge     12     METİN AĞIRMAN       ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İSTANBUL         1. Bölge     13     KADİR GÖKMEN ÖĞÜT     ÜNİVERSİTE     DİŞ HEKİMİ      
İSTANBUL         1. Bölge     14     CEM HAYDAR BEKTAŞ     YÜKSEK LİSANS         EKONOMİST     
İSTANBUL         1. Bölge     15     BİRSEN TURSUN DEMİREL       ÜNİVERSİTE         DOKTOR  
İSTANBUL         1. Bölge     16     İRFAN KARACAN      ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İSTANBUL         1. Bölge     17     BERHAN ŞİMŞEK      YÜKSEK LİSANS         YÖNETMEN      
İSTANBUL         1. Bölge     18     DERYA ŞENTÜRK     ÜNİVERSİTE         EKONOMİST     
İSTANBUL         1. Bölge     19     MUSTAFA CAN ATAKLI     ÜNİVERSİTE         GAZETECİ         
İSTANBUL         1. Bölge     20     NECDET SARAÇ       ÜNİVERSİTE     GAZETECİ         
İSTANBUL         1. Bölge     21     HASAN UZUNYAYLA         ORTAOKUL         İŞADAMI   
 
İSTANBUL       1. Bölge22     OSMAN TANEY KORUTÜRKÜNİVERSİTEEMEKLİ                                                     
İSTANBUL         1. Bölge     23     İLKAY ORHAN  ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İSTANBUL         1. Bölge     24     ERKAN BAŞBOĞA    ÜNİVERSİTE     ÖĞRETİM GÖREVLİSİ       
İSTANBUL         1. Bölge     25     İRFAN HÜSEYİN YILDIZ    YÜKSEK LİSANS         MALİ MÜŞAVİR 
İSTANBUL         1. Bölge     26     NURETTİN SARIBAL ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İSTANBUL         1. Bölge     27     HÜSNİYE KAYA         ÜNİVERSİTE     TURİZMCİ 
İSTANBUL         1. Bölge     28     ÖZGEN NAMA  ÜNİVERSİTE     YÖNETİCİ 
İSTANBUL         1. Bölge     29     SÜLEYMAN GÜZEL  ORTAOKUL       YÖNETİCİ 
İSTANBUL         1. Bölge     30     YAŞAR HASAN YALÇINKAYA   ÜNİVERSİTE         DOKTOR  
İSTANBUL         1. Bölge     31     DOĞAN ÇAKMAK      ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS 

İSTANBUL 2. BÖLGE ADAYLARI      
İSTANBUL         2. Bölge     1       SELİNA DOĞAN         ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İSTANBUL         2. Bölge     2       AYKUT ERDOĞDU    ÜNİVERSİTE     DENETÇİ  
İSTANBUL         2. Bölge     3       MUSTAFA Sezgin Tanrıkulu         YÜKSEK LİSANS     AVUKAT   
İSTANBUL         2. Bölge     4       DURSUN ÇİÇEK        YÜKSEK LİSANS         EMEKLİ     
İSTANBUL         2. Bölge     5       SÜLEYMAN Sencer Ayata    YÜKSEK LİSANS     SOSYOLOG      
İSTANBUL         2. Bölge     6       GÜLAY YEDEKCİ ARSLAN         ÜNİVERSİTE         MİMAR      
İSTANBUL         2. Bölge     7       KADRİ Enis Berberoğlu       ÜNİVERSİTE         EKONOMİST     
İSTANBUL         2. Bölge     8       DİDEM ENGİN   YÜKSEK LİSANS         MÜHENDİS        
İSTANBUL         2. Bölge     9       MUSTAFA SARIGÜL ÜNİVERSİTE     İŞADAMI   
İSTANBUL         2. Bölge     10     YÜKSEL MANSUR KILINÇ ÜNİVERSİTE         YÖNETİCİ 
İSTANBUL         2. Bölge     11     CENGİZ ALP     YÜKSEK LİSANS       DOKTOR  
İSTANBUL         2. Bölge     12     ÇETİN SOYSAL         LİSE EMEKLİ     
İSTANBUL         2. Bölge     13     MELDA ONUR  ÜNİVERSİTE     YÖNETİCİ 
İSTANBUL         2. Bölge     14     HÜLYA ÇİĞDEM ANAD İBRAHİMHAKKIOĞLU         ÜNİVERSİTE     GAZETECİ         
İSTANBUL         2. Bölge     15     GÜL YÜKSEL    ÜNİVERSİTE     SİYASET BİLİMCİ     
İSTANBUL         2. Bölge     16     ZEYNEL ÖZTÜRK     ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İSTANBUL         2. Bölge     17     İNAN GÜNEY    YÜKSEK LİSANS       MALİ MÜŞAVİR 
İSTANBUL         2. Bölge     18     DURSUN BULUT       ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İSTANBUL         2. Bölge     19     ÖZGÜR KOÇAK         YÜKSEKOKUL  İŞADAMI   
İSTANBUL         2. Bölge     20     MEHMET ERCAN KARAKAŞ      ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İSTANBUL         2. Bölge     21     GÜVEN KARATAŞ     ÜNİVERSİTE     YÖNETİCİ 
 
İSTANBUL       2. Bölge22SEYFULLAH BEYSÜLENÜNİVERSİTEEMEKLİ                                                    
İSTANBUL         2. Bölge     23     MUSTAFA OZAN ŞER        ÜNİVERSİTE         İŞADAMI   
İSTANBUL         2. Bölge     24     TEVFİK CEM TÜZÜN ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İSTANBUL         2. Bölge     25     MEHMET SEVİGEN   LİSE İŞADAMI   
İSTANBUL         2. Bölge     26     HÜLYA GÜNTAŞ       YÜKSEKOKUL         ÖĞRETMEN      

İSTANBUL 3. BÖLGE ADAYLARI
İSTANBUL         3. Bölge     1       BİHLUN TAMAYLIGİL         ÜNİVERSİTE         EKONOMİST     
İSTANBUL         3. Bölge     2       İLHAN CİHANER        ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İSTANBUL         3. Bölge     3       ENGİN ALTAY   ÜNİVERSİTE     EĞİTİMCİ  
İSTANBUL         3. Bölge     4       ALİ ŞEKER        ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
İSTANBUL         3. Bölge     5       erdoğan toprak YÜKSEKOKUL  YÖNETİCİ 
İSTANBUL         3. Bölge     6       EREN ERDEM  LİSE GAZETECİ         
İSTANBUL         3. Bölge     7       MURAT ÖZÇELİK      ÜNİVERSİTE     EMEKLİ     
İSTANBUL         3. Bölge     8       ZEYNEL EMRE ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İSTANBUL         3. Bölge     9       Mehmet Bekaroğlu     ÜNİVERSİTE         DOKTOR  
İSTANBUL         3. Bölge     10     SİBEL ÖZDEMİR        YÜKSEK LİSANS         ÖĞRETİM GÖREVLİSİ       
İSTANBUL         3. Bölge     11     EMİNE GÜLİZAR EMECAN         ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İSTANBUL         3. Bölge     12     EFKAN BOLAÇ ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İSTANBUL         3. Bölge     13     ÖZGÜR KARABAT    ÜNİVERSİTE     MALİ MÜŞAVİR 
İSTANBUL         3. Bölge     14     SÜLEYMAN ÇELEBİ İLKOKUL  SENDİKACI       
İSTANBUL         3. Bölge     15     HÜSEYİN ÖZKAHRAMAN ÜNİVERSİTE     DİŞ HEKİMİ      
İSTANBUL         3. Bölge     16     ERHAN BOZAN ÜNİVERSİTE     İŞADAMI   
İSTANBUL         3. Bölge     17     TÜLAY ATEŞ    ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İSTANBUL         3. Bölge     18     MEHTAP ALBAYRAK         ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İSTANBUL         3. Bölge     19     RIZA AKPOLAT ÜNİVERSİTE     TURİZMCİ 
İSTANBUL         3. Bölge     20     HÜSEYİN AYDOĞDU         ÜNİVERSİTE         İŞADAMI   
İSTANBUL         3. Bölge     21     KEMAL ÇEBİ     ÜNİVERSİTE     İKTİSATÇI 
İSTANBUL         3. Bölge     22     NURCAN ŞANLI         YÜKSEKOKUL  İŞKADINI  
İSTANBUL         3. Bölge     23     ŞAHANIM METER     ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İSTANBUL         3. Bölge     24     TAŞKAN UYSAL        LİSE SERBEST 
İSTANBUL         3. Bölge     25     İBRAHİM YENER       ÜNİVERSİTE         ÖĞRETMEN      
İSTANBUL         3. Bölge     26     YEGÂNE GÜLEY       YÜKSEK LİSANS         AVUKAT   
 
İSTANBUL       3. Bölge        27   HÜSEYİN AKSU     ÜNİVERSİTEYÖNETİCİ                                                      
İSTANBUL         3. Bölge     28     KEMAL DENİZ BOZKURT  ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İSTANBUL         3. Bölge     29     SELAMİ DEĞİRMENCİ       ÜNİVERSİTE     MALİ MÜŞAVİR 
İSTANBUL         3. Bölge     30     SELÇUK MÜSNAT HAZİNEDAR         LİSE         SERBEST 
İSTANBUL         3. Bölge     31     ALİ ULVİ GÖKBULAK         ÜNİVERSİTE         EKONOMİST   

İZMİR 1. BÖLGE ADAYLARI 
İZMİR                  1. Bölge     1       SELİN SAYEK BÖKE ÜNİVERSİTE     İKTİSATÇI 
İZMİR                  1. Bölge     2       MUSA ÇAM       ÜNİVERSİTE     EĞİTİMCİ  
İZMİR                  1. Bölge     3       AHMET Tuncay Özkan  ÜNİVERSİTE         GAZETECİ         
İZMİR                  1. Bölge     4       TACETTİN BAYIR      LİSE İŞADAMI   
İZMİR                  1. Bölge     5       ÖZCAN PURÇU         ÜNİVERSİTE     YÖNETİCİ 
İZMİR                  1. Bölge     6       ALİ YİĞİT  LİSE İŞLETMECİ        
İZMİR                  1. Bölge     7       MURAT BAKAN ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İZMİR                  1. Bölge     8       MUHSİN KURT LİSE İŞADAMI   
İZMİR                  1. Bölge     9       ALİ HIDIR ULUDAĞ   ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İZMİR                  1. Bölge     10     EDNAN ARSLAN       ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İZMİR                  1. Bölge     11     SABRİ ERGÜL  ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
İZMİR                  1. Bölge     12     SEVDA ERDAN KILIÇ         ÜNİVERSİTE         AVUKAT   
İZMİR                  1. Bölge     13     TURGAY BOZOĞLU YÜKSEK LİSANS         EKONOMİST 

ANKARA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
Ankara 1. bölge adayları
ANKARA            1. Bölge     1       AYŞE GÜLSÜN BİLGEHAN        ÜNİVERSİTE         ÖĞRETİM GÖREVLİSİ       
ANKARA            1. Bölge     2       NECATİ YILMAZ        ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANKARA            1. Bölge     3       TEKİN Bingöl ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
ANKARA            1. Bölge     4       AYLİN NAZLIAKA       ÜNİVERSİTE     İŞKADINI  
ANKARA            1. Bölge     5       LEVENT GÖK   ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANKARA            1. Bölge     6       ALİ HAYDAR HAKVERDİ   ÜNİVERSİTE         AVUKAT   
ANKARA            1. Bölge     7       BÜLENT KUŞOĞLU  ÜNİVERSİTE     MALİ MÜŞAVİR 
ANKARA            1. Bölge     8       HİKMET TEPE  ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANKARA            1. Bölge     9       GAMZE TAŞCIER      ÜNİVERSİTE     ECZACI     
ANKARA            1. Bölge     10     EMRE DOĞAN  ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANKARA            1. Bölge     11     SELAHATTİN EMRE ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANKARA            1. Bölge     12     DURDU ÖZBOLAT    LİSE İŞADAMI   
ANKARA            1. Bölge     13     SEMA AKSOY   ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANKARA            1. Bölge     14     KAZIM SÖNMEZ        ÜNİVERSİTE     EMEKLİ     
ANKARA            1. Bölge     15     FARUK ÖZDEMİR      ÜNİVERSİTE         SENDİKACI       
ANKARA            1. Bölge     16     ERDOĞAN KILIÇ       ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANKARA            1. Bölge     17     BİRSEN TEMİR ÜNİVERSİTE     EĞİTİMCİ  
ANKARA            1. Bölge     18     İLYAS GÜVEN EROĞLU    ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS  

Ankara 2. bölge adayları    
ANKARA            2. Bölge     1       ŞENAL SARIHAN       ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANKARA            2. Bölge     2       MURAT EMİR    ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANKARA            2. Bölge     3       AHMET Haluk Koç ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
ANKARA            2. Bölge     4       NİHAT YEŞİL     ÜNİVERSİTE     SERBEST 
ANKARA            2. Bölge     5       ALİRIZA ERBAY         ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
ANKARA            2. Bölge     6       CELALETTİN KOÇ     LİSE İŞADAMI   
ANKARA            2. Bölge     7       SEMRA DİNÇER        ÜNİVERSİTE         Ekonomist     
ANKARA            2. Bölge     8       BARIŞ OZAN VURAL ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANKARA            2. Bölge     9       ALİ YILMAZ       ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANKARA         2. Bölge10             SERVET ÜNSALÜNİVERSİTE DOKTOR                                            
ANKARA            2. Bölge     11     SELMA ERGEN ÜNİVERSİTE     SERBEST 
ANKARA            2. Bölge     12     HAYDAR DOĞAN      YÜKSEKOKUL  EMEKLİ     
ANKARA            2. Bölge     13     ABİDİN ŞAHİN   YÜKSEK LİSANS       AVUKAT   
ANKARA            2. Bölge     14     UFUK ATAÇ      ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS 
       
İZMİR 2. BÖLGE ADAYLARI   
İZMİR                  2. Bölge     1       Zeynep Altıok       ÜNİVERSİTE     YAZAR      
İZMİR                  2. Bölge     2       Kemal Kılıçdaroğlu    ÜNİVERSİTE         HESAP UZMANI         
İZMİR                  2. Bölge     3       ZEKERİYA TEMİZEL ÜNİVERSİTE         EKONOMİST     
İZMİR                  2. Bölge     4       MUSTAFA ALİ BALBAY     ÜNİVERSİTE         GAZETECİ         
İZMİR                  2. Bölge     5       aytun çıray  ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
İZMİR                  2. Bölge     6       ATİLA SERTEL ÜNİVERSİTE     GAZETECİ         
İZMİR                  2. Bölge     7       KAMİL OKYAY SINDIR       ÜNİVERSİTE         ÖĞRETİM GÖREVLİSİ       
İZMİR                  2. Bölge     8       ALİ ENGİN         ÜNİVERSİTE     İŞADAMI   
İZMİR                  2. Bölge     9       HÜSEYİN SEZER      ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
İZMİR                  2. Bölge     10     ÜLKÜMEN RODOPLU        ÜNİVERSİTE         DOKTOR  
İZMİR                  2. Bölge     11     ALİ KEMAL ELİTAŞ   ÜNİVERSİTE         TEKNİSYEN      
İZMİR                  2. Bölge     12     TAHA OKAN      ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
İZMİR                  2. Bölge     13     NURGÜL UÇAR AKTUĞ    ÜNİVERSİTE         GAZETECİ         
 
CHP ADANA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ
ADANA                        1       ELİF DOĞAN TÜRKMEN   ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ADANA                        2       ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER         ÜNİVERSİTE         SERBEST 
ADANA                        3       İBRAHİM ÖZDİŞ         ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        
ADANA                        4       Aydın USLUPEHLİVAN     ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
ADANA                        5       MUSTAFA KEMAL ÖZKAN         ÜNİVERSİTE         DOKTOR  
ADANA                        6       MÜZEYYEN ŞEVKİN ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        
ADANA                        7       RIZA METE        ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
ADANA                        8       AHMET ADIGÜZEL    ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
ADANA                        9       ABDULLAH SEDAT DOĞAN       ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
ADANA                        10     RUKİYE ÇİNKILIÇ      ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ADANA                        11     AKİF KEMAL AKAY   ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        
ADANA                        12     MUSTAFA BİLGİLİOĞLU   ÜNİVERSİTE     DİŞ HEKİMİ      
ADANA                        13     YÜKSEL KARAASLAN       ÜNİVERSİTE     MALİ MÜŞAVİR 
ADANA                        14     ORHAN SÜMER         LİSE SERBEST 

CHP ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
ADIYAMAN                 1       MEHMET SELÇUK TABAK         ÜNİVERSİTE         DOKTOR  
ADIYAMAN                 2       ABDURRAHMAN TUTDERE       ÜNİVERSİTE         AVUKAT   
ADIYAMAN                 3       FATMA ULUBEY        YÜKSEKOKUL  GAZETECİ         
ADIYAMAN                 4       MEHMET KARAHAN İLKOKUL  İŞADAMI   
ADIYAMAN                 5       KARİP BOZKURT      LİSE SERBEST 

AFYON MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
AFYONKARAHİSAR           1       BURCU KAYIKCI        ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
AFYONKARAHİSAR           2       MEHMET ALİ ECER  ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
AFYONKARAHİSAR           3       MEHMET TUĞRUL AKKUŞ        LİSE TİCARET  
AFYONKARAHİSAR           4       YALÇIN GÖRGÖZ     LİSE SERBEST 
AFYONKARAHİSAR           5       BEKİR KASAP   ÜNİVERSİTE     MEMUR    

AĞRI MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
AĞRI
1 KAZIM GÜZEL AĞRI
2 ERKAN SAYAN AĞRI
3 MEHMET SIDDIK YEL AĞRI
4 KASIM ASLAN

AKSARAY MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
AKSARAY                   1       MEHMET ÖZTÜRK    ÜNİVERSİTE     ECZACI     
AKSARAY                   2       HAŞMET TEKİN ÖKÇE      ÜNİVERSİTE     EMEKLİ     
AKSARAY                   3       MEHMET ALİ TOPAÇ         İLKOKUL  EMEKLİ   

AMASYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI 
AMASYA                     1       MUSTAFA TUNCER  ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
AMASYA                     2       RAMİS TOPAL  LİSE İŞADAMI   
AMASYA                     3       DEVRİM ERSOY        ÜNİVERSİTE     TİCARET  

ANTALYA CHP ADAYLARI
ANTALYA                    1       NİYAZİ NEFİ KARA    ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
ANTALYA                    2       DENİZ BAYKAL YÜKSEK LİSANS       AVUKAT   
ANTALYA                    3       ÇETİN OSMAN BUDAK      ÜNİVERSİTE     YÖNETİCİ 
ANTALYA                    4       MUSTAFA AKAYDIN ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
ANTALYA                    5       DEVRİM KÖK    YÜKSEKOKUL  TURİZMCİ 
ANTALYA                    6       FİGEN ÇALIKUŞU     ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANTALYA                    7       RAFET ZEYBEK        ÜNİVERSİTE     SAVCI       
ANTALYA                    8       NUSRET BAYAR       YÜKSEKOKUL  EĞİTİMCİ  
ANTALYA                    9       DENİZ FİLİZ       ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANTALYA                    10     SULTAN YEGEN        ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANTALYA                    11     SEVİNDİK GİZLİ         ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
ANTALYA                    12     CAVİT ARI         ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANTALYA                    13     GÜRKUT ACAR         ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ANTALYA                    14     İBRAHİM KESER       YÜKSEK LİSANS       ÖĞRETİM GÖREVLİSİ  

ARDAHAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI   
ARDAHAN                   1       ENSAR ÖĞÜT   ÜNİVERSİTE     İŞADAMI   
ARDAHAN                   2       SEZGİN KAYA  ÜNİVERSİTE     İŞADAMI   
ARTVİN                       1       UĞUR BAYRAKTUTAN      ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ARTVİN                       2       MUSA ULUTAŞ ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        

AYDIN ADAYLARI LİSTESİ
AYDIN                          1       BÜLENT TEZCAN      ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
AYDIN                          2       METİN LÜTFİ BAYDAR      ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
AYDIN                          3       HÜSEYİN YILDIZ       LİSE İŞADAMI   
AYDIN                          4       MEHMET FATİH ATAY       ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
AYDIN                          5       TAYFUN TALİPOĞLU         ÜNİVERSİTE     GAZETECİ         
AYDIN                          6       FERDA ÇAĞLAR ERKUT   YÜKSEK LİSANS         İŞLETMECİ        
AYDIN                          7       FULYA ÜSTÜNDAĞ  ÜNİVERSİTE     BİYOLOG 

BALIKESİR ADAYLARI LİSTESİ
BALIKESİR                  1       MEHMET TÜM  YÜKSEKOKUL  İŞADAMI   
BALIKESİR      2                   AHMET AKINLİSE SANAYİCİ                                                     
BALIKESİR                  3       NAMIK HAVUTÇA      ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
BALIKESİR                  4       FİKRET ŞAHİN  ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
BALIKESİR                  5       ALİ KEMAL DEVECİLER    ÜNİVERSİTE     MALİ MÜŞAVİR 
BALIKESİR                  6       ENSAR AYTEKİN       ÜNİVERSİTE     MALİ MÜŞAVİR 
BALIKESİR                  7       İRFAN BARIŞ    LİSE EMEKLİ     
BALIKESİR                  8       İSMAİL AYNUR YÜKSEKOKUL  MALİ MÜŞAVİR 
BARTIN                       1       MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA        ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
BARTIN                       2       AYSU BANKOĞLU    ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
BATMAN                     1       CELAL AYHAN LİSE İŞADAMI   
BATMAN                     2       AHMET DURMAZ      ORTAOKUL       MÜTEAHHİT      
BATMAN                     3       KEMAL DEMİR  İLKOKUL  MÜTEAHHİT      
BATMAN                     4       MENDÜH DOĞRU     İLKOKUL  SERBEST 
BAYBURT                   1       MURAT BÜLBÜL        LİSE YÖNETİCİ 
BAYBURT                   2       ÖNAL AŞUT      İLKOKUL  ÇİFTÇİ      
BİLECİK                       1       YAŞAR TÜZÜN LİSE İŞADAMI   
BİLECİK                       2       ALİ ÇAĞATAY KARAAHMET      ÜNİVERSİTE         AVUKAT   
BİNGÖL                       1       AHMET BAZANCİR   LİSE EMEKLİ     
BİNGÖL                       2       KEMAL SATICI  ÜNİVERSİTE     EMEKLİ     
BİNGÖL                       3       HÜSEYİN NEGÜZEL İLKOKUL  İŞÇİ  
BİTLİS                          1       NASİP UYĞAN  YÜKSEKOKUL  OPERATÖR      
BİTLİS                          2       MEHMET KAÇAR      ORTAOKUL       SERBEST 
BİTLİS                          3       MEVLAN KARABAĞ  ORTAOKUL       ESNAF      
BOLU                           1       TANJU ÖZCAN ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
BOLU                           2       YUSUF RENKLİ         ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
BOLU                           3       MEHMET BURAK COP      YÜKSEK LİSANS         ÖĞRETİM GÖREVLİSİ       
BURDUR                     1       MEHMET GÖKER      ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
BURDUR                     2       KADİR KOÇ       ÜNİVERSİTE     ÖĞRETMEN      
BURDUR                     3       OKAN KURD     ÜNİVERSİTE     ECZACI     
BURSA                        1       LALE KARABIYIK       YÜKSEK LİSANS       ÖĞRETİM GÖREVLİSİ       
BURSA                        2       CEYHUN İRGİL ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
 
BURSA          3ORHAN SARIBALÜNİVERSİTEMÜHENDİS                                                 
BURSA                        4       ERKAN AYDIN  ÜNİVERSİTE     ECZACI     
BURSA                        5       NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU     ÜNİVERSİTE         AVUKAT   
BURSA                        6       MUSTAFA ŞENYURT         ÜNİVERSİTE     İŞADAMI   
BURSA                        7       ASÜDE ŞENOL ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
BURSA                        8       NURAY ÇOHAN         ÜNİVERSİTE     MİMAR      
BURSA                        9       İSMET KARACA         ÜNİVERSİTE     TURİZMCİ 
BURSA                        10     TAHİR GÜRHAN AKDOĞAN       ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
BURSA                        11     DENİZ BAYKAL ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
BURSA                        12     ÖZGÜR ŞAHİN ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        
BURSA                        13     NECATİ ŞAHİN ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        
BURSA                        14     ŞADİ ÖZDEMİR ÜNİVERSİTE     İŞLETMECİ        
BURSA                        15     ERKAN DÖNMEZ      LİSE YÖNETİCİ 
BURSA                        16     AYŞE ŞAHİN     ÜNİVERSİTE     MALİ MÜŞAVİR 
BURSA                        17     İNAN KESER     ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        
BURSA                        18     METİN ÇELİK    LİSE ESNAF      
ÇANAKKALE                        1       MUHARREM ERKEK ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ÇANAKKALE                        2       BÜLENT ÖZ      LİSE YÖNETİCİ 
ÇANAKKALE                        3       AHMET KÜÇÜK         ÜNİVERSİTE         MÜHENDİS        
ÇANAKKALE                        4       ALİ SARIBAŞ     ÜNİVERSİTE     MİMAR      
ÇANKIRI                      1       MURAT BERAT ATALAY   YÜKSEK LİSANS         İŞADAMI   
ÇANKIRI                      2       İLHAN TEKİN    LİSE EMEKLİ     
ÇORUM                       1       TUFAN KÖSE   ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ÇORUM                       2       MUHARREM BOZDOĞAN LİSE ANTRENÖR      
ÇORUM                       3       DİNÇER SOLMAZ      ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ÇORUM                       4       SAİM TOPGÜL  İLKOKUL  SERBEST 
DENİZLİ                       1       MELİKE BASMACI     ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        
DENİZLİ                       2       KAZIM ARSLAN         ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
DENİZLİ                       3       GÜLİZAR BİÇER KARACA ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
DENİZLİ                       4       ADİL DEMİR      ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
DENİZLİ                       5       AHMET DİVARCI       ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        
 
DENİZLİ        6HALİS ÖDELYÜKSEK LİSANSİŞADAMI                                                        
DENİZLİ                       7       ADNAN KESKİN         ÜNİVERSİTE     AVUKAT   

CHP DİYARBAKIR ADAYLARI
DİYARBAKIR                        1       MUHSİN KOÇYİĞİT   ÜNİVERSİTE         EKONOMİST     
DİYARBAKIR                        2       GÜNDOĞAN MERMUTLUOĞLU         ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
DİYARBAKIR                        3       GÜLABİ ŞİMŞEK        ÜNİVERSİTE     MİMAR      
DİYARBAKIR                        4       MURAT UZUN   ÜNİVERSİTE     ECZACI     
DİYARBAKIR                        5       MAHMUT AZİZ ŞERAN      YÜKSEKOKUL         İŞADAMI   
DİYARBAKIR                        6       ASLI AÇIKGÖZ ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        
DİYARBAKIR                        7       MUSTAFA BOZ ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
DİYARBAKIR                        8       AYŞE YELKOVAN     ÜNİVERSİTE     EMEKLİ     
DİYARBAKIR                        9       BURHAN ALTAY        LİSE EMEKLİ     
DİYARBAKIR                        10     VEYSİ ERGÜN  YÜKSEKOKUL  SERBEST 
DÜZCE                        1       ZAFER TEBER ÜNİVERSİTE     YÖNETİCİ 
DÜZCE                        2       ALİ FUAT ŞAŞOĞLU ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
DÜZCE                        3       ÖMER TAŞLI     YÜKSEK LİSANS       EMEKLİ     
EDİRNE                       1       OKAN GAYTANCIOĞLU    YÜKSEK LİSANS         ÖĞRETİM GÖREVLİSİ       
EDİRNE                       2       ERDİN BİRCAN LİSE İŞADAMI   
EDİRNE                       3       GÜRKAN GÜNESER ÜNİVERSİTE     MÜHENDİS        
ELAZIĞ                        1       FEYZİ SEPTİOĞLU   LİSE MÜTEAHHİT      
ELAZIĞ                        2       YAŞAR KARABULUT         ÜNİVERSİTE     EMEKLİ     
ELAZIĞ                        3       MUSTAFA YAVUZ     LİSE GAZETECİ         
ELAZIĞ                        4       FADİME YILMAZ        ÜNİVERSİTE     SERBEST 
ERZİNCAN                  1       ERDOĞAN ÖZYALÇIN       ÜNİVERSİTE     DOKTOR  
ERZİNCAN                  2       YALÇIN TANRIVERDİ         YÜKSEK LİSANS         MEMUR    
ERZURUM                  1       GONCA AYTAŞ ÜNİVERSİTE     AVUKAT   
ERZURUM                  2       İSMAİL İME        LİSE EMEKLİ     
ERZURUM                  3       ORHAN BOZKURT    ÜNİVERSİTE     GA
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık