Yazı Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 16:30 Bu yazı 466 kez okundu
 
Maneviyatımızı Zayıflattılar
Raif Medetoğlu
raifmedetoglu@hotmail.com
 
 

Kardeşlerim!!

 

Biz müslümanların derinligi olan maneviyatimizi zayıflattilar. müslüman kadınların ve erkeklerin yüreklerindeki iffet ,haya ve ahlak sütunlarımızı yıktılar. Bu halimize kur 'an ağlar sünnet ağlar,sözler,hatipler ,kalemler ve yureklerdeki iman ağlar. Bugün sokaklara çıkarken gözlerimize sahip çıkabiliyormuyuz ?

 

Delikanlılar çarşı pazara çıkınca başkalarının haremine bakmamak için gözlerini sakınıyorlar mi ? Işte bu ahvalimize kur'anın ayetleri ağlar. Bugün üzerindeki daracık elbiseler başlarındaki örtüler ile örtünduklerini zannedenler erkekler ile eğlence alanlarında raks edenler Allah'ın ayetlerini peygamber (as)min buyruklarını ayaklar altına alanları görüyoruz. Liselerde ,üniversitelerde, bahar şenliklerinde bu ümmetin kızları ve delikanlıları iffeti, hayayi yüreklerinde ki ; iman mabetlerini ahlak sutunlarini çökerttiler yerle bir ettiler. İşte bu halimize Allah'ın ayetleri ağlıyor. Hazreti muhammedin müminlere sarf ettiği sozleri ağlıyor.

 

Fatih ağliyor,yavuz ağlıyor , yerin altında yüz binlerce kefensiz yatanlar ağlıyor... Camileri imar etmek önemlidir. Camiler imanımızın sembolü şecaatimizin beslendiği yerledir.maneviyatimizi diri tuttuğumuz mübarek mekanlardır. Fakat camilerin duvarları yikilirsa ümmet bir dönem ağlar sonra bir mimar çıkar, bir devlet adamı çıkar bir fatih gelir bir yavuz gelir alpaslan, selahattin gelir yeniden o camilerin sutunlarini ve duvarlarını imar ederler. Fakat yüreklerde ki haya sütunları çökerse, iffet sütunları çökerse ,çocuklarımız hz muhammede alakalarini kaybederse Ayşe'nin,Fatmanın haya duvarları yıkılırsa,işte onların yıkılan haya ve ahlak duvarlarını bir daha imar edemezsiniz..

 

Müslümanların camii ve kurslarını imar etmek için çalışan dernekler vakıflar bunları yaparken büyük sevaplar alacaklar.. Fakat televizyonlar diziler sinemalar orada yayınlanan eğlenceler fuhşiyata sevk eden filmler ve oradaki aşufteler orada işlenen haramlar ile haya ve iffet mabedlerimizi yıkıyorlar.

 

Ey iman edenler yavrularımızın mabedlerini yıkıyorlar neden sesiniz çıkmıyor. Neden?? Bir müslüman kızın sabah evden çıkarken sokakta mini eteği ile delikanlıların bakışları arasında vücudunu arz-ı endam ederek fatihin yurdunda, liseye giden o kız çocukları, üniversitede orasını burasını teşhir edenler Ekranlarda bunu sanat adına yapanlar tarihe, imana, kur'ana ,sünnete ihanet edenler yıktılar haya mabedlerimizi ve ey müslümanlar neden bu çocuklarımızı korumak çin neden iffet haya ve ahlak muesseleri kurmuyoruz neden ?

 

Irzınızın, namusunuzun, iffetinizin, hayanızın, imanınızın ,inancinizin bekçisi olmuyorsunuz neden ??

 

Raif Medetoglu

 
Etiketler: Maneviyatımızı, Zayıflattılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı