Yazı Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 20:48 Bu yazı 1476 kez okundu
 
Vali Elban’a açık mektup
Taner Söylemez
tanersoylemez_04@hotmail.com
 
 

 Ağrı Valiliğine atanmanızın hemen ardından Ağrı Belediyesi Kayyum’u olarak ta icraatlarınızı yakından takip ettik . 

Bu satırların sahibi olarak şahsınıza şükranlarımızı ileten yazılarda kaleme aldık sitemlerimizi sunduğumuz haberlerde yayımladık. 

Daha önce tüm basın mensupları ile birlikte bulunduğumuz bir toplantıda Ağrı İl Sağlık Müdürü Ali Bulut’a dair şikâyetlerimizi iletmiş ve tarafınızdan gereğinin yapılacağı sözünü almıştık. 

Bugün gelinen noktada yerel seçimler münasebeti ile ara verdiğimiz sağlık müdürlüğü keşmekeşini artık size yazılı olarak ta sunma ihtiyacı hissettik.

Ki bu sözünüzü tarihe tanıklık etsin diye haberleştirdiğimizde hatırlatmak isterim.

Yerel basının haberleştirdiği satır aralarında Ağrı Eski İl Sağlık Müdür Ali Bulut’a ilişkin tüm yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarına karşı bir girişiminizin olmadığı düşünülmektedir. 

Ağrı İl Sağlık Müdürü Ali Bulut’un görevden alınmasının Ağrı yerel basınında geniş yer bulmasının dikkatinizden kaçmasının imkansız olduğu bilincindeyim. 

Tüm kurum ve kuruluşları ile birlikte herkeste bunca rahatsızlık hissi oluşturan şahsın hemşericilik olgusu üzerinden tarafınızdan korunduğu yönünde bir çok iddiaya da şahitlik etmiş biri olarak kamuoyu adına sormak istiyorum.

Sözde İslamcı kimliği ile kurumuna teftişe gelen müfettişleri meyhane köşelerinde misafir eden bu Müfteri Ali Bulut ve ekibinin bugüne kadar gerçekleştirdiği ihalelere ilişkin iddiaları araştırması için farklı bir müfettiş görevlendirilmesi talebinde bulunacak mısınız? 

Yine Ali Bulut’un kendisine dair yaşanan olumsuzlukları uzlaşı , rüşvet ,telkin ve teklifleri ile bertaraf etme timi olarak görev yapan ekibini tasfiye edecekmisiniz?

Yoksa aynı keşmekeşin sürdürülmesi ve isyanların susturulmasını seyretmeklemi yetineceksiniz ?

 

 
Etiketler: Vali, Elban’a, açık, mektup,
Yorumlar
Haber Yazılımı