15 Aralık 2018, Cumartesi
  • Dolar
  • Euro
  • GR ALTIN
  • ÇEYREK

DİREN EY! FİLİSTİN, MÜSLÜMANLAR SENİNLE

     Olsun be aldırma yaradan vardır. Sanma ki zalimin ettiği kardır. Mazlumun ahı, indirir şahı. Her şeyin bir vakti vardır.                                                                                                                                               

     Kutsal mekânların korunması bir imkân meselesi değil, bir iman meselesidir.

     Kudüs’ün ve Harem’i şerifin kutsiyetine ve tarihi statüsüne saygı gösterilmesi hukuki bir yükümlülüktür ve aynı zamanda bir zorunluluktur. Ama dünyanın gözü önünde Filistin’e her türlü zulmü ve işkenceyi reva gören, hukuk tanımayan terör devleti İsrail, Mescid’i Aksaya yönelik ihlalleri ile Müslüman âleminin tepkisini çeken bu Yahudi devleti İsrail, işgalci politikalarına devam ediyor.

     Filistinlilerin yok edileceği ya da etkisiz hale gelecekleri hesabını yapanlar çok ama çok yanılgı içindeler. Yahudilerin her ne kadar Filistinlilere karşı bin bir türlü adaletsizlik ve haksızlık yapılıyor olsalar da Filistinlilerin talepleri objektif olarak haklı ve her aklıselimde bunun farkında ve bilincindedir.

     Yahudi İsrail devleti; baskı, zülüm ve katliamlar yaparak, büyük bir korku içinde yaşamaktadırlar. Filistinliler ise; maruz kaldıkları onca zülüm, işkence, baskı ve sıkıntılara rağmen ümitle bakıyorlar geleceğe…

     Akıl, mantık, adalet ve hakkaniyet gibi bütün evrensel değerler Filistinlilerin haklı olduğunu söylüyor ve tasdik ediyor. Tarihte zaman zaman güçlü olan kazansa da neticede haklı olanın mutlaka kazandığını ve kazanacağını gösteriyor ve göstermektedir.

     İsrail devleti, korkusunu da iştahını da ne kadar abartırsa abartsın mutlaka ve mutlaka hüsrana uğrayacak ve en büyük zararı görecektir. Arap bölgesinin böğrüne bir hançer gibi saplanmış olan İsrail’in istikbali ve geleceği yok artık.

     Kudüs’ün barışı dünyanın barışı demektir. Dünya barışının önündeki en büyük engel ve en büyük set İsrail’dir… Dolayısıyla İsrail’in Kudüs’te gerçekleştirdiği zülüm politikasının, ülkenin tahrif edilmiş inancından kaynaklanmaktadır.

     Filistin halkının Harem’i Şerif için yürüttüğü ortak mücadeleyi, Filistin davasının geleceği için de önemlidir. Filistinli kardeşlerimizin bu mücadelede bir araya gelmesi iç uzlaşı bakımından son derece önemlidir.

     İsrail’in yasadışı barbarca ölçütlere karşı barışçıl protesto ve toplu namazlarla karşılık veren Kudüs’te ki Filistinlilerin sabır ve gücünü selamlıyorum… Kudüs’ü ümmet adına koruyan Filistinlilerin gücü ve tahammülüne destek ve takdirlerimi yöneltiyorum.

     Mescid-i Aksa ve Kubbetü’s Sahra gibi mabetleri içinde barındıran Harem-i Şerif’ini ele geçirmek için her türlü şeytanlığı sahneleyen, katliamlar yapan terör örgütü İsrail’i lanetliyorum ve kınıyorum.

     Filistin’e ve Filistin halkına terörist diyen batının vahşi nefret söylemleriyle cephe alıp İsrail ve Yahudiler için coşan hak ve adalet duygunuz batsın diyorum.

     Çoğu mason, zevk sefa peşinde koşan ahlaksız ve de batı kuklası Arap liderleri “Ne zaman uyanıp Filistin halkının sesine ses, kulağına kulak vereceksiniz” diyorum.

     Yahudi İsrail zulmüne karşı resmi kınamalarla yetinen Müslüman ülkelere “batsın bu resmi açıklamalarınız” diyorum.

     Uluslar arası protokollerinde boy gösterme zamanı değil. Artık harekete geçme zamanıdır. Filistin halkının katillerine cevap verme zamanıdır. Bu vahşi ve cani katilleri durdurma zamanıdır.

     Ey! İsrail, biliniz ki zalimliklerinizden dolayı yıkılacaksınız, çok güvendiğiniz emperiyal güçler, sizleri koruyamayacaklardır. Kudüs Yahudilerin başkenti asla ve kat a olamayacak ve olmayacak. Zira Kudüs üç semavi dine mensup olan insanların barış ve huzur içinde bir arda yaşamalarını sağlayan maneviyat ağırlıklı sembol bir şehirdir.

    İsrail işgali altında yaşayan veya başka ülkelere kaçmak zorunda kalmış milyonlarca Filistinliye kuru ve boş sözlerle değil eylem ve onların mallarını protesto ederek destek olmalıyız.

   Her aklıselim Müslüman’ın Filistin halkının yanında durması ve onlara can-ı gönülden destek olmasıdır. Bizler sahabe gibi arkamızda çöl, önümüzde cennet olduğuna inanarak Kudüs ve Mescid’i Aksa’yı korumak için sıramızı beklemekteyiz…

     Ne mutlu; zalimlere karşı gelip, mazlumların yanında yer alanlara…

     Yasin ÇINAR Diyanet-SEN Şube Başkanı

Yazarın Diğer Yazıları

Makale Yorumları

Makaleye Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code
Yorum Gönder

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık